Marek i Kosma

Marek i Kosma

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła" w Katowicach

MarekŁukaszczyk- mężczyzna w sile wieku ( 64 lata ) tata nastoletniego ( 19 lat ) Kosmy. Z wykształcenia informatyk, matematyk i pedagog specjalny z zamiłowania organizator imprez muzycznych. Aktualnie pracuje jako nauczyciel matematyki w w Naszej Szkole zarówno w szkole podstawowej jak i w utworzonym niedawno liceum, gdzie jest wychowawcą klasy pierwszej. Czas poza pracą najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi na łonie polskiej przyrody. Lubi chodzić po górach, pływać kajakiem i śpiewać przy ognisku. Interesuje się sportem grałem w piłkę nożną, siatkówkę i tenisa. Jest fanem ligi angielskiej i kibicem Arsenalu Londyn. Fascynuje go muzyka; organizuje imprezy muzyczne pod hasłem: MarkoweGranie. Część wolnego czasu dawniej spędzał w kinie a teraz przed telewizorem, oglądając interesujące filmy i seriale. Kiedy u Kosmy zdiagnozowano Zespół Aspergera poświęcił sporo czasu aby rozgryźć ten temat. Uczestniczył w spotkaniach i warsztatach organizowanymi przez fachowców w tej dziedzinie. To właśnie dzięki Kosmie został nauczycielem w Naszej Szkole.

 

 

Kosma Łukaszczyk lat 19 -aktualnie jest studentem pierwszego roku geografii na Uniwersytecie Śląskim. Jest absolwentem Naszej Szkoły oraz Technikum im. Abramowskiego. Interesuje się historią, geografią oraz geopolityką.  Koneser i miłośnik dobrego jedzenia, uwielbia zwiedzać wszelakie Kafejki i Restauracje. Zdiagnozowany aspergerowiec który stara się jak może normalnie funkcjonować w tym zbyt skomplikowanym świecie. Część czasu spędza na wyjazdach z rodzicami, dosyć chętnie pływa kajakiem i chodzi po górach. Czasami uczestniczy w imprezach muzycznych organizowanych przez ojca. Podobno jest skarbnicą tekstów tzw. piosenki studenckiej. Oczywiście jak przystało na współczesnego nastolatka ulubionym urządzeniem jest telefon a wiele cennego czasu zabierają mu gry komputerowe.

 

Prelekcje

No items found.

Inni prelegenci

Ewa Bensz-Smagała

Ewa Bensz-Smagała

LuckyMind

Psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog, terapeuta. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Psychologii Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

więcej
dr Kamila Olga Stępień-Rejszel

dr Kamila Olga Stępień-Rejszel

Kamila Olga Psychologia

Doktor nauk społecznych, psycholog, pedagog, asystent na Uniwersytecie Gdańskim, psychoterapeuta CBT

więcej
Magdalena Flaga-Łuczkiewicz

Magdalena Flaga-Łuczkiewicz

Centrum Terapii Dialog

Lekarka specjalistka psychiatrii, prowadzi Poradnię Zdrowia Psychicznego dla lekarzy w Centrum Terapii Dialog w Warszawie, leczy lekarzy i studentów medycyny z całej Polski. Wielu spośród jej pacjentów to osoby neuroatypowe.

więcej
Anna i Antonina

Anna i Antonina

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"

Anna - mama i nauczycielka, Antonina - nastolatka w spektrum autyzmu

więcej
Marek i Kosma

Marek i Kosma

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła" w Katowicach

Marek i Kosma - ojciec nauczyciel i pedagog specjalny, syn - student Geografii.

więcej
dr Halszka Witkowska

dr Halszka Witkowska

Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Suicydolog, konsultant kryzysowy, Ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

więcej
Monika Dąbrowska

Monika Dąbrowska

Wellbee

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR). Ukończyła całościowe kształcenie terapeutyczne w ośrodkach akredytowanych przez PSTTSR i otrzymała certyfikat terapeuty TSR przyznawany przez Stowarzyszenie.

więcej
Izabela Taborska

Izabela Taborska

Santeriz

Pedagożka zdrowia, socjoterapeutka,certyfikowana edukatorka seksualna, terapeutka TUS. Absolwentka seksuologii klinicznej w SWPS. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami

więcej
Karolina Grzywacz

Karolina Grzywacz

Poza Schematami

Psycholog (specjalność: psychologia kliniczna, seksuologia), terapeuta, diagnosta. Pracuje z nastolatkami, dorosłymi oraz Rodzicami dzieci z ADHD i spektrum autyzmu.

więcej
Martyna Czopowicz

Martyna Czopowicz

Psychomedic

Psycholog dziecięcy, pracuje z pacjentami od 2008 roku. Psychologię ukończyła na Uniwersytecie SWPS w 2008 roku. Specjalizuje się głównie w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, zespół Aspergera). Jest członkiem zespołu orzekającego o kształceniu specjalnym dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

więcej
prof. dr hab. Przemysław Bąbel

prof. dr hab. Przemysław Bąbel

Uniwersytet Jagielloński

Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczącym Rady Dyscypliny Psychologia UJ oraz kierownikiem Zespołu Badania Bólu. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej

więcej
dr Izabela Fornalik

dr Izabela Fornalik

Uniwersytet SWPS

Dr n. hum., pedagożka specjalna, certyfikowana seksuolożka kliniczna oraz psychoterapeutka CBT, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

więcej

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Patroni medialni